hate it.

26. dubna 2015 v 14:43
Celkem náhoda, že když si založím znovu blog o mém životním stylu, je zrovna takové trefné téma týdne.
Každému, který bude vědět jak žiju, může být hned jasné, co si asi pod tímhle tématem představím.
Znamená to pro mě 10 minut přehrabování, vybírání, pročítání kalorických tabulek a přesvědčování sebe samé, že jsem silná a že odolám všemu špatnému.
Pro většinu lidí je světlo na konci lednice naprosto normální věc. Prostě otevřít dveře a vybrat si, na co mají chuť. Nepřemýšlejí nad tím, jestli to není moc tučné nebo sladké, nebo jestli po tom nebudou mít nafouklé břicho. Neopakují si dokola kalorické hodnoty všeho co vidí.
Když už si něco vyberu, přesouvá se celý proces do kuchyně, kde si všechno pečlivě připravím, než s něčím začnu. Všechny suroviny i nádobí si vyskládám na linku a ještě všechno zkontruluju, jestli něco nechybí. Pokud jsem silná, vyberu si něco zdravého a málo kalorického. Ovoce a zeleninu umeju, naskládám úhledně do mističky nebo na talířek, nakrájené na malé kousky, nebo to všechno rozmixuju dohromady a vypiju jako shake.
Pokud jsem slabá a vezmu si něco, co bych neměla, proces v kuchyni je rychlý. Všechno rychle dám na nějaký talíř a přemýšlím o tom, jestli to nemám jít vrátit zpátky. Pak se přesunu většinou do pokoje, pustím si HIMYM a sním to neuvěřitelně rychle.
Jen co spolknu poslední sousto, přicházejí výčitky, nadávky a špatná nálada, že jsem k ničemu, když si nedokážu odřeknout ani trochu jídla, abych si konečně dokázala splnit svůj sen.
Proto je pro mě světlo na konci lednice utrpení. Tak či tak mám po navštěvě ledničky špatnou náladu. Buďto se najím nečeho špatného a nebo sním něco zdravého, ale mám na něco hroznou chuť a musím se pořád přemlouvat, abych si nic nevzala.
Radši se mu vyhýbám a snažím se nad ním nepřemýšlet, aby nedošlo k nějakému crashi a následným kilům nahoře.

healthy fridge

L.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Pyrethera Pyrethera | Web | 26. dubna 2015 v 14:55 | Reagovat

Také mívám záchvaty počítání kalorií a neustálého boje s tím, co si tedy můžu dát a co nemůžu. A výčitek, když podlehnu. Blbé je, že u mě to od zdravého stravování začínalo klouzat trochu někam jinam. Tak držím palce, aby se Tobě podařilo dosáhnout vysněné váhy zdravým způsobem :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama